Wstęp, czyli po co to wszytko

W połowie 2017 r. klamka zapadła - jadę do Stanów Zjednoczonych, na Zachodnie Wybrzeże. Jako że marzyłem o tym od lat, do tej podróży postanowiłem wyjątkowo dobrze się przygotować. Tak, żeby z tych trzech tygodni wycisnąć jak najwięcej.

W praktyce wyglądało to tak, że w komputerze miałem otwartą masę zakładek, między którymi ciągle się przełączałem, podczas gdy lewą ręką cały czas przytrzymywałem gruby przewodnik Pascala (żeby się nie zamknął). Do tego na wydrukowanej mapce, a potem w Google Maps, zaznaczałem miejsca, o których czytałem. Szaleństwo, które postanowiłem ukrócić - jak tylko wrócę ;-).

Dlatego powstał ten portal. Mapa oraz przewodnik, przedstawiający większość miejsc wartych odwiedzenia, z garścią informacji praktycznych, a równocześnie niestroniący od ciekawostek. Do tego proste narzędzie do planowania podroży oraz mapy, które można wydrukować.

Bystrzejszy czytelnik już zapewne zauważył, że coś tu się nie zgadza. Oczywiście, Islandia leży prawie 7 tys. kilometrów od Kalifornii. Postanowiłem jednak na początek opracować tę niesamowitą wyspę, bo to od niej, w 2015 r., zaczęło się moje podróżowanie. Jeżeli jesteście ciekawi, które miejsca widziałem na żywo, wystarczy, że klikniecie tutaj. Tak właśnie w praktyce wygląda narzędzie do planowania podróży.

Czy w ramach tego portalu powstaną przewodniki po USA i innych krajach? Nie mogę obiecać, ale wiele zależy od odbioru tego, co już zrobiłem ;-)

Pozdrawiam, Andrzej

Szczególne podziękowania dla Joli (korekta, konsultacje merytoryczne, zdjęcia) oraz dla Joasi (zdjęcia).

Kontakt

Gdybyś chciał/chciała ponarzekać, wytknąć błąd, uzupełnić jakiś wpis lub po prostu mi podziękować - pisz śmiało na adres: #email#

Mapy do pobrania

Poniżej mapy całej wyspy w formacie PDF. Mogą się przydać, gdy nagle zabraknie internetu (o co na Islandii nietrudno). Bardziej szczegółowe mapy regionów umieściłem na początku poszczególnych rozdziałów.

POKAŻ MAPĘ
Przewodnik
Podróż